آیا درست است که خود را به یک قالب محدود کنیم؟

صفحه‌ی ورد کامپیوتر را باز می‌کنم و با فونتی بزرگ، بالای صفحه می‌نویسم:((آیا درست است که خود را به یک قالب محدود کنیم؟)) شروع به نوشتن می‌کنم، می‌نویسم و به نتیجه‌ی مطلوبی می‌رسم:((نوشتن، نوعی انتقال پیام است. پیامی که می‌توان آن‌را از طریق قالب‌های مختلف نوشتار، با تاثیرگذاری‌های مختلفی نوشت. حال می‌توان بیان کرد که نوشتن تنها در یک قالب علاوه بر اینکه باعث خشک‌شدن سرچشمه خلاقیت خواهد شد، باعث می‌شود تا نتوانیم درون‌مایه مطلب را با تاثیرگذاری مناسب بیان کنیم و چه بسا که این‌گونه بسیاری از محتواهایی که درون‌مایه ارزشمندی دارند، در وسعت اینترنت گم و دفن می‌شوند. کسی چه می‌داند؟ شاید قالبی از نوشتن که تاکنون امتحان نکرده‌اید، تبدیل به علاقه‌ی اصلی شما در نوشتن شود. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که تمام مطالبی را که در قالب‌های مختلف می‌نویسید، برای انتشار در سایت تخصصی مناسب نیستند و بهتر است برای تقویم‌محتوایی رسانه‌ی شخصی، از قانون ۸۰/۲۰ استفاده کنیم.))

قانون ۸۰/۲۰:هشتاد درصد انتشار درحوزه تخصصی و بیست درصد انتشار مطالب متفرقه.

نظر شما چیست؟

به نظر شما آیا نوشتن در قالب‌های مختلف می‌تواند راهکاری برای بهبود خلاقیت نیز باشد؟ من که این‌گونه فکر می‌کنم.

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

2 پاسخ

 1. درود آقای سلطانی راد
  خیلی قلم توانمندی دارید ،مطالعه زیاد دارید ؟این اطلاعات رو از کجا به دست میارید میشه راهنماییم کنید منم دوست دارم مثل شما بدونم و بنویسم .

  1. مرسی از شما لطف دارید🙏
   در جواب به سوالتون که اطلاعات رو از کجا بدست میارم باید بگم که همه‌ی اینها از مطالعه‌ی زیاد بدست می‌آد. فرقی هم نداره که مطالعه ه نوع نوشته‌ای باشه؛ داستان، مقاله، جستار و… اما بهتره که توی حوزه تخصصیتون یا موردعلاقتون برای نوشتن مطالعه‌ی بیشتری داشته باشید.
   پیشنهاد می‌کنم برای شروع مطالعه از این لینک شروع کنید:
   https://amiralisoltanirad.ir/1726/%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%be%db%8c%d8%b4%d9%86%d9%87%d8%a7%d8%af%db%8c-%d9%85%d9%86/
   سوال دیگری در رابطه با تولیدمحتوا، نویسندگی و مطالعه داشتید در خدمتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *